Niciun produs
Produs adăugat cu succes în coşul tău.
0 articole în coșul tău. Ai un produs în coş.
Miere, de salcie si fragute, 500g Zarand
Un deliciu cu nuanțe aurii, cu parfum fin și discret. Culeasă din miile de flori ale salcâmului, este apreciată pentru îndulcirea mâncărurilor și ceaiurilor. Cristalizarea survine după mai mult de un an de zile de la recoltare, oferindu-i prospețime de durată. Un tonic excelent pentru imunitate și energie.
Acest borcan conține miere de albine crescute în mod tradițional în Munții Zarandului, de către apicultori care respectă mediul și specificul cultural local. Mierea este îmbuteliată conform standardelor sanitar-veterinare internaționale în Centrul Multifuncțional din Roșia Nouă construit de Asociația Zarand pentru a sprijini comunitățile locale din situl Natura 2000 Zarandul de Est.
Condiții de păstrare: A se păstra la loc răcoros și uscat, ferit de razele soarelui. Cristalizarea este un fenomen specific mierii de calitate iar durata acesteia depinde de sortimentul de miere.
Conținut: 370 ml / 500 g
Termen de valabilitate: a se vedea data inscripționată pe ambalaj/etichetă.
Origine: România
Copyright © 2003-2024
FLAMA INVEST SRL | Sediu social: Bucuresti, Strada Splaiul Unirii, Nr. 168, Sector 4 | CUI: 15876859 | Reg. Com.: J40/14893/2003 | Obiect de activitate: 4719- Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vânzare predominantà de produse nealimentare | Punct lucru vanzari online: https://alimentespeciale.ro | Adresa punct de lucru: Sector 4, Strada Prasilei, Nr. 23, Bucuresti CUI 36053928 | CAEN 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul Caselor de comenzi sau prin internet | Autorizatie de functionare punct de lucru vanzari online: DSP Mun Bucuresti 2842/38444/14.12.2020 | Autorizatie DSVSA - 32395/25.02.2021