Niciun produs
Produs adăugat cu succes în coşul tău.
0 articole în coșul tău. Ai un produs în coş.
Detergent, ecologic, de masline, pentru lana si matase, 1L Sonett
Detergent ecologic Sonett cu ulei de masline pentru lana și matase cu un parfum delicat de ulei esențial de lavandă. Uleiul de măsline valoros este transformat într-un săpun în acest produs care are proprietăți excelente de curățare, îngrijire și hidratare pentru textilele din lână și mătase. Cu ajutorul agentului tensioactiv de zahăr, se creează un detergent ușor pe bază de săpun, ușor de manevrat chiar și cu apă dură și care păstrează toate proprietățile pozitive ale unui detergent de săpun.
Utilizare
Puneți în compartimentul pentru detergent al mașinii. Nu pulverizați detergentul concentrat pe rufe uscate. Țesăturile sensibile își pot schimba culoarea ca urmare. Pentru rufe delicate, lana si matase nu depasiti la spalare 40°C în mașina de spălat sau spalat manual.
Dozare in masina de spalat 4,5 kg
gama de duritate moale + medie: 60 ml
gama de duritate tare: 90 ml
1 litru de detergent cu măsline pentru lână și mătase este suficient pentru 17 spălări în intervalul de duritate moale și medie, cu o sarcină de aproximativ 2,5 kg.
Spălat manual
Dozati 15–30 ml la aproximativ 5 litri de apă apoi puneți rufele înăuntru. Doar mișcă-te ușor. Reglați apa de clătire la temperatura apei de spălare pentru a evita șocurile de temperatură.
Biodegradarea
Săpunul din uleiuri vegetale are particularitatea incomparabilă de a intra într-o legătură cu varul care este întotdeauna prezent în apele uzate imediat după utilizare. Ca urmare, săpunul se neutralizează în ceea ce privește efectul său activ de suprafață (degradare primară). Această degradare primară are loc în câteva ore. Săpunul este apoi descompus 100% de către microorganisme în dioxid de carbon și apă (defalcare secundară). Etanolul este reintegrat în ciclul natural în câteva ore. Pe lângă glicerina naturală, care se eliberează din uleiuri în timpul saponificării, folosim și glicerina vegetală, care leagă umiditatea din piele. În timpul procesului de fabricație a surfactantului de zahăr, părți de amidon, zahăr și grăsime sunt preluate din materiile prime vegetale, care se păstrează însă complet în structura lor naturală. Prin urmare, este relativ ușor pentru microorganisme să descompună rapid și complet acești agenți tensioactivi la 100%. Potrivit OCDE, săpunul și agenții tensioactivi din zahăr sunt ușor biodegradabili.
Certificare ecologică
NCP (produs de îngrijire a naturii)
CSE (Economie durabilă certificată)
Societatea Vegană
Ambalaj
Sticlă / recipient: PE
Inchidere: PE/PP
Etichete: PE
Cutie: material 100% reciclat
Ingrediente:
INCI: Aqua, Potassium Soap*, Alkylpolyglucoside C8–16 (Coco Glucoside), Alcohol, Sodium / Potassium Citrate, Parfum*, Linalool*. *provin din agricultură ecologică controlata. *provin din agricultură ecologică.
Copyright © 2003-2024
FLAMA INVEST SRL | Sediu social: Bucuresti, Strada Splaiul Unirii, Nr. 168, Sector 4 | CUI: 15876859 | Reg. Com.: J40/14893/2003 | Obiect de activitate: 4719- Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vânzare predominantà de produse nealimentare | Punct lucru vanzari online: https://alimentespeciale.ro | Adresa punct de lucru: Sector 4, Strada Prasilei, Nr. 23, Bucuresti CUI 36053928 | CAEN 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul Caselor de comenzi sau prin internet | Autorizatie de functionare punct de lucru vanzari online: DSP Mun Bucuresti 2842/38444/14.12.2020 | Autorizatie DSVSA - 32395/25.02.2021