Niciun produs
Produs adăugat cu succes în coşul tău.
0 articole în coșul tău. Ai un produs în coş.
Crema, de alune cu cacao, Nutty, bio, 300g Diet Food
Caracteristici: produs bio, fara gluten in mod natural
Gramaj: 300g
Descriere produs: crema de alune cu cacao, produs natural, certificat organic, fara aditivi, preparat din alune, cacao si zahar de cocos. Sursa bogata de proteine si fibre, vitamina E si antioxidanti poate fi consumata tartinat sau adaugat in pregatirea unor produse dulci.
Ingrediente: 75% alune prajite*, pudra de cacao bio (5%)*,zahar de cocos*
* ingredient provenit din Agricultura Ecologica
Alergeni: poate contine fructe oleaginoase, susan
Beneficii:
- Stimuleaza si imbunatateste digestia
- Ofera protectie pentru sistemul cardiovascular
- Contribuie la asigurarea necesarului de proteine si fibre - foarte important mai ales pentru persoanele înclinate spre o dieta vegetariana.
- Efectul de protejare a pielii este datorat prezentei din belsug a vitaminei E
- Benefic in mentinerea sub control a greutatii corporale - datorita unor proteine si grasimi sanatoase si a unor fibre alimentare care determina un grad ridicat de satietate
- Nu contin gluten in mod natural
- Contribuie la intarirea sistemului imunitar (continut mare de vitamine si minerale care actioneaza ca antioxidanti puternici).
Conditii de pastrare si consum: A se pastra intr-un loc racoros si uscat, departe de caldura directa
Utilizare: poate fi folosit atat ca o gustare, intins pe paine, biscuiti, clatite, in fursecuri, dar si in feluri mai elaborate de mancare. Stratul de ulei de la suprafata apare in mod natural.
Amestecati cu fermitate inainte de utilizare.
Origine: Agricultura Ecologica UE (Polonia)
Certificare bio: PL-BIO-03
Diet Food este o companie specializata in produse bio dietetice fara carbohidrati, fara gluten din konjac si din soia si produse bio de tip superfood si superalimente: pulberi organice si amestecuri de pulberi organice speciale pentru detoxifiere, slabire, sportivi, energie zilnica.
Analiza nutritionala:
Valoare energetica la 100g 633kcal sau 2633Kj
Grasimi (lipide) 51g din care acizi grasi saturati 4.9g
Carbohidrati (glucide) 29g din care zaharuri 19g
Proteine 10g
Sare 0.04g
Fibre 9.8g
Clienții care au cumpărat acest produs au mai cumpărat și:
Copyright © 2003-2024
FLAMA INVEST SRL | Sediu social: Bucuresti, Strada Splaiul Unirii, Nr. 168, Sector 4 | CUI: 15876859 | Reg. Com.: J40/14893/2003 | Obiect de activitate: 4719- Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vânzare predominantà de produse nealimentare | Punct lucru vanzari online: https://alimentespeciale.ro | Adresa punct de lucru: Sector 4, Strada Prasilei, Nr. 23, Bucuresti CUI 36053928 | CAEN 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul Caselor de comenzi sau prin internet | Autorizatie de functionare punct de lucru vanzari online: DSP Mun Bucuresti 2842/38444/14.12.2020 | Autorizatie DSVSA - 32395/25.02.2021